VITAZ Żaneta Witas

Blok Dobryszyce

ul. Kochanowskiego 100

97-505 Dobryszyce

 

http://www.vitaz.pl

tel. +48 663 666 746

email: vitaz@vitaz.pl

Napisz do nas

Kontakt

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Sprawdź, być może odpowiedź na Twoje pytanie już się tu znajduje.

 

Jeśli nie, skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na każdą kwestię związaną z naszą branżą i ofertą urządzeń fiskalnych.

 

Czy w przypadku obowiązku wymiany urządzeń na online, jest brany pod uwagę zakres usług wpisanych do działalności, czy faktycznie wykonywany?

Co do zasady powinien być brany faktycznie wykonywany zakres działalności.

 

Czy podatnik nabywający dzisiaj kasę ONLINE, a nie mający obowiązku jej stosowania musi mieć ja podłączoną do internetu (oprócz fiskalizacji)?

Tak, kasa musi być podłączona do internetu. To wynika z ustawy. Dobrowolne korzystanie z kas online nie zwalnia podatnika z obowiązku transmisji danych do CRK.

 

Czy można ubiegać się o odpis w przypadku zakupu urządzenia online przed obowiązkiem? Np. z powodu zapełnienia pamięci starego urządzenia?

Tak, można. Zwracamy uwagę, że tzw. obowiązek stosowania kas online wynika bezpośrednio z ustawy. Daty tam zawarte wskazują terminy, w których podatnicy z określonych grup muszą już obligatoryjnie rejestrować sprzedaż na kasach online.

 

Czy ze względu na harmonogram muszę mieć włączone urządzenie 24h?

Nie. Urządzenie musi być włączone w godzinach pracy placówki handlowej lub usługowej.

 

Co mam zrobić z kasą, którą już posiadam a wciąż nadaje się do użytku?

Jeśli podatnik nie należy do żadnej z grup wymienionych w ustawie, które muszą obowiązkowo wdrożyć kasy online, to może on taką kasę użytkować w dalszym ciągu. Zwracamy uwagę, że przypadku kasy z papierową kopią paragonów po zapełnieniu pamięci fiskalnej, podatnik będzie musiał zdecydować się na zakup kasy z kopię elektroniczną lub kasy online.

 

Czy kasy bez funkcji ONLINE mogą służyć jako kasy rezerwowe?

Jeżeli podatnik przepisami prawa zobligowany jest do stosowania kasy ONLINE, jego kasą rezerwową musi być również kasa ONLINE. W przypadku gdy podatnik nie jest objęty obowiązkiem stosowania kas ONLINE, może stosować jako rezerwową - kasę z elektroniczną kopią paragonu.